У суботу, 30. маја 2026. године, у Панчеву, у ОШ „Јован Јовановић Змај“, одржано је
Државно такмичење талентованих ученика средњих школа по наставним предметима
и научним областима на коме је учествовао 421 ученик из целе Србије. Наших 50
ученика је стекло право учешћа на такмичењу, али је 48 ученика учествовало на
поменутом такмичењу. Ученици су, у пратњи наставника, на такмичење путовали
организованим аутобуским превозом, испред Центра. Само учешће и дружење са
вршњацима из целе Србије је врло лепо и незаборавно. Склопњена су многа
познанства и будућа пријатељства. Наши ученици остварили су 29 пласмана од првог
до трећег места, а прва места су освојили Мила Ђорђевић (1. разред, хемија) и Ана
Ћетковић (2. разред, психологија). Честитамо свим нашим ученицима, њиховим
наставницима и менторима на одличним резултатима. У прилогу доносимо неколико
фотографија које преносе део атмосфере из Панчева.

