У суботу, 23. маја 2026. године, у Бору, у ОШ „3. октобар“, одржано је Државно
такмичење талентованих ученика основних школа по наставним предметима и
научним областима на коме је учествовало 295 ученика из целе Србије. Наша 43
ученика стекла су право учешћа на такмичењу, али су због различитих разлога,
учествовала 32 ученика. Ученици су на такмичење путовали организованим превозом
дан раније, са ноћењем у Студенстском центру у Бору. Ту је било ученика из других
Центара, па је дружење пре и после такмичења било незаборавно. Наши ученици
остварили су 17 пласмана од првог до трећег места, а прва места су освојили Вишња
Јанчевић (7. разред, физика) и Стефан Ранковић (8. разред, математика). Честитамо
свим нашим ученицима, њиховим наставницима и менторима на одличним
резултатима. У прилогу доносимо неколико фотографија које преносе део атмосфере
из Бора.


